VCMO

b2_1

b2_2

 

 

Udskriv
Landsstævne for Cykelmotionister 2006      
Parløb 30 km      
     
Damepar under 40 år: CK Århus 00:51:05   GULD
Rytter Tid Km/t Resultat
245. Jette Andreasen 0:51:05.05 35.24 GULD
246. Else Lund 0:51:05.05 35.24 GULD
     
Damepar 40-49 år: Ishøj Motion Cykel Club 1 00:51:51   GULD
Rytter Tid Km/t Resultat
232. Tua Caspersen 0:51:51.51 34.72 GULD
231. Karen Jørgensen 0:51:51.51 34.72 GULD
     
Herrepar under 40 år: Team Mermaid Motion 00:41:01   GULD
Rytter Tid Km/t Resultat
218. Lars Schmidt 0:41:01.01 43.89 GULD
221. Adam Erritzøe 0:41:01.01 43.89 GULD
     
Herrepar under 40 år: IMCC-BC 00:42:51   GULD
Rytter Tid Km/t Resultat
159. Claus Birk 0:42:50.50 42.03 GULD
160. Tommy Cramer 0:42:51.51 42.02 GULD
     
Herrepar under 40 år: Danfoss/Linak 00:47:09   GULD
Rytter Tid Km/t Resultat
4. Jørgen Holm 0:47:09.09 38.18 GULD
131. Jørgen Matthiesen 0:47:09.09 38.18 GULD
     
Herrepar under 40 år: IMCC-ST 00:50:51   SØLV
Rytter Tid Km/t Resultat
157. Claus Sørensen 0:50:50.50 35.41 SØLV
158. Martin Thisted 0:50:51.51 35.41 SØLV
     
Herrepar 40-49 år: IMCC-HM 00:49:34   GULD
Rytter Tid Km/t Resultat
154. Erling Mogensen 0:49:33.33 36.33 GULD
155. Tonny Hoffmann 0:49:34.34 36.33 GULD
     
Herrepar 40-49 år: Vallensbæk 00:51:48   SØLV
Rytter Tid Km/t Resultat
69. Allan Hansen 0:51:47.47 34.77 SØLV
68. Jens Ove Bay 0:51:48.48 34.76 SØLV
     
Herrepar 40-49 år: Le Pedaleur de Charme - Rookies 00:52:12   SØLV
Rytter Tid Km/t Resultat
190. Henrik Schwartz 0:52:11.11 34.50 SØLV
191. Johnny Arndal 0:52:12.12 34.49 SØLV
     
Herrepar 50 år og ældre: Le Pedaleur de Charme - Rainmen 00:50:34   GULD
Rytter Tid Km/t Resultat
178. Henrik Skov 0:50:34.34 35.60 GULD
192. Jan Graulund 0:50:34.34 35.60 GULD
     
Herrepar 50 år og ældre: Tour-isterne 00:51:32   GULD
Rytter Tid Km/t Resultat
166. Peter Holm 0:51:32.32 34.94 GULD
167. Allan Pedersen 0:51:32.32 34.93 GULD
     
Herrepar 50 år og ældre: RCM Senior 00:54:47   SØLV
Rytter Tid Km/t Resultat
225. Ebbe Brixvig 0:54:46.46 32.87 SØLV
226. Kurt Eskebjerg 0:54:47.47 32.86 SØLV
     
Herrepar 50 år og ældre: Randers Cykelmotion 1 00:58:29   BRONZE
Rytter Tid Km/t Resultat
93. Hans Jørgensen 0:58:27.27 30.80 BRONZE
92. Erik Hansen 0:58:29.29 30.78 BRONZE
     
Mixpar under 40 år: Le Pedaleur de Charme - Boonen og konen 00:48:09   GULD
Rytter Tid Km/t Resultat
176. Tom Lindgaard 0:48:09.09 37.39 GULD
188. Charlotte Lindgaard 0:48:09.09 37.39 GULD
     
Mixpar under 40 år: Le Pedaleur de Charme - Millenniums 00:49:29   GULD
Rytter Tid Km/t Resultat
170. Henrik Sand Millennium 0:49:28.28 36.40 GULD
189. Anette Skjold Millennium 0:49:29.29 36.39 GULD
     
Mixpar under 40 år: Rødkærsbro Cykelklub 00:53:50   SØLV
Rytter Tid Km/t Resultat
227. Gitte Sørensen 0:53:50.50 33.44 SØLV
104. Henrik Hansen 0:53:50.50 33.44 SØLV
     
Mixpar 40-49 år: IMCC-CH 00:47:31   GULD
Rytter Tid Km/t Resultat
161. Betina Cramer 0:47:31.31 37.89 GULD
162. René Hemmingsen 0:47:31.31 37.88 GULD
     
Mixpar 40-49 år: IMCC-Rasmussen 00:48:16   GULD
Rytter Tid Km/t Resultat
164. Carol Rasmussen 0:48:16.16 37.30 GULD
165. Rune Rasmussen 0:48:16.16 37.29 GULD
     
Mixpar 50 år og ældre: BCM-1 00:59:12   SØLV
Rytter Tid Km/t Resultat
127. Preben L. Jensen 0:59:12.12 30.41 SØLV
126. Lisbeth Mørck 0:59:12.12 30.41 SØLV
     
Mixpar 50 år og ældre: IMCC-Riddervold 01:00:00   SØLV
Rytter Tid Km/t Resultat
153. Per Riddervold 1:00:00.00 30.00 SØLV
163. Birgit Riddervold 1:00:00.00 30.00 SØLV
     
Mixpar 50 år og ældre: Ishøj Motion Cykel Club 01:08:59    
Rytter Tid Km/t Resultat
229. Pia Bonke 1:08:59.59 26.10  
230. Knud Bonke 1:08:59.59 26.09