VCMO

b2_1

b2_2

 

 

Udskriv
Landsstævne for Cykelmotionister 2006      
Holdkørsel 30 km      
     
Kvinder/Mix: Amagerstængerne 1 00:55:39   SØLV
Rytter Tid Km/t Resultat
21. June Thornholm 0:55:37.37 32.37 SØLV
25. Lilian Frøhling 0:55:39.39 32.35 SØLV
22. Annette Jæger 0:55:39.39 32.35 SØLV
     
Mænd under 40 år: CK Aarhus 1 00:43:14   GULD
Rytter Tid Km/t Resultat
37. Henrik Norup 0:43:13.13 41.67 GULD
36. Lars Bo Andersen 0:43:13.13 41.66 GULD
35. Henrik Andersen 0:43:14.14 41.65 GULD
39. Søren   Trillingsgaard 0:43:45.45 41.15 GULD
     
Mænd under 40 år: IMCC-1 00:44:00   GULD
Rytter Tid Km/t Resultat
161. Betina Cramer 0:43:58.58 40.95 GULD
162. René Hemmingsen 0:43:58.58 40.94 GULD
159. Claus Birk 0:44:00.00 40.92 GULD
160. Tommy Cramer 0:44:00.00 40.92 GULD
     
Mænd under 40 år: IMCC-2 00:47:22   SØLV
Rytter Tid Km/t Resultat
157. Claus Sørensen 0:47:18.18 38.07 SØLV
156. Erik Frank-Hansen 0:47:19.19 38.05 SØLV
158. Martin Thisted 0:47:22.22 38.01 SØLV
154. Erling Mogensen 0:47:22.22 38.01 SØLV
     
Mænd 40-49 år: Vallensbæk 1 00:43:52   GULD
Rytter Tid Km/t Resultat
72. Carsten Hougaard Jensen 0:43:50.50 41.07 GULD
71. Peter Hansen 0:43:51.51 41.06 GULD
73. Henrik Panton 0:43:52.52 41.05 GULD
     
Mænd 40-49 år: Team Mermaid Motion 00:42:24   GULD
Rytter Tid Km/t Resultat
217. Søren Frølund 0:42:24.24 42.47 GULD
220. Ulrich Møllnitz 0:42:24.24 42.46 GULD
219. Thomas Rosenquist 0:42:24.24 42.45 GULD
223. Cajus Møller 0:42:26.26 42.42 GULD
     
Mænd 40-49 år: Randers Cykelmotion 1 00:46:21   GULD
Rytter Tid Km/t Resultat
98. Steen Bach 0:46:19.19 38.87 GULD
99. Lars Albertsen 0:46:20.20 38.85 GULD
97. Christian  Madsen 0:46:21.21 38.84 GULD
100. Kai O. Pedersen 0:46:21.21 38.84 GULD
     
Mænd 40-49 år: BCM-3 00:50:20   SØLV
Rytter Tid Km/t Resultat
128. Bent Lehmann 0:50:19.19 35.78 SØLV
129. Søren Dankelev 0:50:19.19 35.77 SØLV
122. Klaus Mørck 0:50:20.20 35.77 SØLV
     
Mænd 40-49 år: BCM-1 00:45:38   GULD
Rytter Tid Km/t Resultat
121. Kaj Flindt 0:45:36.36 39.49 GULD
125. Thomas Roeder 0:45:37.37 39.47 GULD
120. Jesper Nilsson 0:45:38.38 39.45 GULD
124. Palle Navntoft 0:46:19.19 38.87 GULD
     
Mænd 40-49 år: Le Pedaleur de Charme - Fantastic Four 00:46:08   GULD
Rytter Tid Km/t Resultat
194. Jens Thostrup 0:46:06.06 39.05 GULD
184. Carsten Olsen 0:46:07.07 39.04 GULD
193. Henrik Hansen 0:46:08.08 39.02 GULD
174. Ole Sand 0:46:10.10 39.00 GULD
     
Mænd 50 år og ældre: Randers Cykelmotion 2 00:48:07   GULD
Rytter Tid Km/t Resultat
94. Hans Jæger 0:48:03.03 37.47 GULD
95. Preben Hansen 0:48:04.04 37.45 GULD
101. Kim Nielsen 0:48:07.07 37.42 GULD
89. Jørn Nielsen 0:49:55.55 36.07 GULD
     
Mænd 50 år og ældre: BCM-2 00:48:31   GULD
Rytter Tid Km/t Resultat
123. John Christensen 0:48:28.28 37.15 GULD
116. Torben Jørgensen 0:48:29.29 37.14 GULD
117. Jørgen Johansen 0:48:31.31 37.11 GULD
118. Mogens Petersen 0:52:12.12 34.48 SØLV
     
Mænd 50 år og ældre: Vallensbæk 2 00:49:14   GULD
Rytter Tid Km/t Resultat
67. Finn Rohrmann 0:49:12.12 36.59 GULD
70. Torben Roien 0:49:13.13 36.58 GULD
66. Claus R. Larsen 0:49:14.14 36.57 GULD
65. Allan Larsen 0:49:14.14 36.57 GULD
     
Mænd 50 år og ældre: CMO 1 00:51:53   SØLV
Rytter Tid Km/t Resultat
57. Robert Weber 0:51:52.52 34.71 SØLV
59. Knud Arneborg 0:51:52.52 34.70 SØLV
58. Palle Jensen 0:51:53.53 34.69 SØLV
62. Steen Frederiksen 0:51:54.54 34.69 SØLV
     
Mænd 50 år og ældre: CMO 2 00:54:15   SØLV
Rytter Tid Km/t Resultat
61. Christen Thomsen 0:54:09.09 33.25 SØLV
60. Jens Kristoffer Jensen 0:54:09.09 33.24 SØLV
56. Helge Hemberg 0:54:15.15 33.18 SØLV
55. Eigil Sørensen 0:54:20.20 33.14 SØLV